INSTITUTI KULINAR
NERANXI

Shkolle 2(dy) vjecare per: - shef-kuzhine dhe shef-pasticerie Kurse per: - kuzhinier dhe ndihmes kuzhinier, - pasticier dhe ndihmes pasticier, - xhelatier, - bukepjekes dhe picajol, - barmen (pergatitjen e cocktail-ve).

Per me shume informacion

Tel. 042 406 501; Cel:068 60 40 205 e-mail: a.i.c.a.@hotmail.com website: www.albaniaculinary.com

Embelsira te gatuara nga studentet tane

Nese kerkoni qe te beheni kuzhinere, pasticiere, barmane, picajole te zote, ka nje vend per ta realizuar kete enderr, Instituti Kulinar Neranxi

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Z. Neranxi duke i dorezuar nxenesit qe ka studiuar per kuzhinier, Elvis Dyrmishi, certifikaten kualifikuese, dhe duke i uruar suksese te metejshme ne kete profesion kaq te bukur.

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Studentja Viola Ago kreu provimin e kursit 3-mujor per Picajol, e cila u pajis dhe me Certifikaten perkatese. E pranishme ishte dhe Administratorja e Instituti Kulinar Neranxi, Zj. Nurie Neranxi, e cila i uroi suksese te metejshme ne kete profesion te bukur.

HOME » RRETH NESH » Kush Jemi » 
Kush Jemi
 Kompania "Neranxi" ka 20 vite qė zhvillon aktivitetin e saj nė importin dhe pėrpunimin e lėndėve tė para tė industrisė ushqimore. Duke patur parasysh vėshtirėsitė e tranzicionit dhe luhatjet e forta tė sipėrmarrjeve private nė Shqipėri  ku dėshtimet shpesh jo pėr fajin e tyre, kanė qenė tė shumta, qėndresa dhe rrugėtimi  i kėtij aktiviteti, e bėn kompaninė "Neranxi" njė model  jo vetėm tė suksesit,  por edhe tė sakrificės. Kompania "Neranxi", njeh fillimet e saj pikėrisht atėherė kur nė Shqipėri sapo kishte rėnė sistemi komunist dhe po hidheshin hapat e para nė ekonominė e tregut i cili ishte mjaft kaotik, por kjo kompani kuptoi menjėherė nevojėn pėr tė pasuruar tregun me lėndė tė para pėr fabrikat dhe punishtet e vogla tė asaj kohe dhe produkte ushqimore direkt pėr konsumatorin. Nė fillim u importuan nga disa vende fqinje lėndė tė para pėr pastiēeri dhe xhelateri dhe menjėherė mė pas filloi importi i erėzėve dhe frutave tė thata nga shumė vende tė botės.
Sot kemi njė linjė prodhimi bashkėkohore pėr pėrpunimin dhe paketimin e erėzave dhe frutave tė thata dhe fakti qė "Neranxi" zgjedh vendet e origjinės me cilėsinė mė ekstra tė kėtyre produkteve si dhe i sjell ato nė sasi tė mėdha, bėn qė ajo tė jetė lider nė treg falė cilėsisė dhe ēmimit konkurues duke zgjeruar ēdo vit edhe gamėn e tyre. Ēdo vit ka shėnuar njė risi nė aktivitetin e "Neranxi"-t dhe kjo ka ardhur pikė sė pari nga kėrkesat gjithnjė e nė  rritje tė konsumatorėve dhe punės sė madhe tė kėsaj kompanie pėr tė mbetur lider nė treg pėrballė  konkurencės.  Lėndėt e para dhe produktet e kuzhinės kanė qenė ambicia e rradhės e kompanisė "Neranxi"  dhe kėtu nuk bėhet fjalė vetėm pėr tė zhvilluar thjesht kuzhinėn qė ne njohim, por ambicia ka shkuar  edhe mė tej duke eksploruar kultura tė ndryshme kulinarie nė kontinente tė largėta. Kėshtu pak vite  mė parė konsumatori shqiptar ka patur mundėsi tė njohė shijet alternative tė kuzhinės meksikane dhe asaj aziatike falė punės sė madhe tė bėrė jo vetėm nė importin e produkteve por edhe nė mėsimdhėnien e teknikėve tė atashuar pranė kėsaj kompanie. Kompania "Neranxi" ka njė rrjet dyqanesh shumice dhe pakice nė tė katėr anėt e Shqipėrisė duke ndėrtuar kėshtu zinxhirin e pikave tė shitjes sipas modelin amerikan ku networku ėshtė shumė i rėndėsishėm jo  vetėm nė termat e fitimit por edhe pėr konsolidimin e imazhit duke sjellė nė vemendjen e tė gjithė  sipėrmarrėsve njė hallkė shumė tė rėndėsishme tė njė biznesi, siē ėshtė strategjia e shitjes. Nuk  mjafton tė sjellėsh produkte tė mira nga e gjithė bota, nuk mjafton t'i pėrpunosh  dhe paketosh me cilėsi ato, por njė investim serioz duhet bėrė qė kėto produkte tė shiten sipas disa strandarteve po kaq tė larta dhe "Neranxi" e ka realizuar me sukses duke konsoliduar markėn e saj nė tregun shqiptar dhe rolin e liderit nė fushėn qė operon, brenda dhe jashtė kufinjve.  Nuk duhet lėnė pa pėrmendur edhe njė investim tjetėr qė ka lindur eskluzivisht si kėrkesė e tregut siē ėshtė linja e ambalazheve. Tashmė nė ambientet e kompanisė tonė ka njė fabrikė qė realizon kuti tė ndryshme pėr torta dhe pica,  si dhe gjithė arsenalin e duhur tė ambalazheve qė shėrbejnė pėr njėsitė e ndryshme tregtare. Por produktet e "Neranxi"-t janė tė preferuarat edhe tė hiperpermarketeve  tė njohura shqiptare sepse edhe ata mbas shumė eksperimentimeve me disa marka ku cilėsia linte pėr tė dėshiruar tė bindur se konsumatorit modest shqiptar i intereson vetėm ēmimi i ulėt, tashmė kanė mbushur stendat e tyre me produktet "Neranxi" duke i besuar suksesin e tyre, njė marke tė suksesshme. Sot nė kėto hipermarkete por edhe tek dyqanet "Neranxi" mund tė gjesh produkte tė zgjedhura qė janė jo vetėm tė shijshme por edhe tė shėndetshme duke u bėrė garant pėr shėndetin e konsumatorėve. "Neranxi" nė kuadėr tė pėrzgjedhjes sė kujdesshme dhe studimit permanent tė tregut, ka menduar tė sjellė produkte pėr njė target njerėzish tė veēantė tė cilėt janė intolerantė ndaj disa pėrbėrėsve ushqimorė por edhe pėr ata qė duan tė ruajnė linjat, njė ide qė ngjan shumė avangarde por qė ka rezultuar e suskesshme dhe e pėrkrahur masivisht qė nė nisje tė saj. Gjatė aktivitetit tė saj "Neranxi" ka kryer njė mision tė jashtėzakonshėm edukimi pėr tė ndėrgjegjėsuar specialistėt e artit tė kulinarisė mbi cilėsinė dhe shumėllojshmėrinė e produkteve tė tyre. Nė ēdo bar, restorant, fast-food, pastiēeri, xhelateri, katering etj, krahash produkteve tė kėsaj kompanie ka mbėrrituar edhe asistenca teknike e mjeshtrave tanė pėr njė shėrbim ekselent i cili ėshtė ēmuar shumė nga klientėt tanė dhe natyrisht beneficėt e saj i ka shijuar konsumatori. Pikėrisht pėr kėtė arsye kjo iniciativė ka shkuar edhe mė tej me ēeljen e rreth dy viteve mė parė tė shkollės sė kulinarisė "Albania Culinary" nga ku ēdo vit diplomohen specialistė nga tė gjitha fushat.  Panairet e pėrvitshme profesionale tė cilat bėhen nė ambientet e kompanisė, kanė hyrė tashmė nė axhendėn e punėve tė rėndėsishme tė "Neranxi"-it, njė investim shumė i madh ky pėr klientėt tanė dhe njė mundėsi e mirė pėr tu takuar dhe bashkėpunuar edhe me klientė tė rinj. Mbas tre vitesh qė organizohen kėto panaire, mund tė themi qė ka qenė njė punė qė ia ka vlejtur. Edhe pse sot pas 20 vitesh duket se "Neranxi" ka bėrė njė shtrirje tė aktivitetit tė tij nė pėrmasa tė paimagjinueshme, ajo ēka diskutohet pėr ditė dhe pėr tė cilėn punohet fort, ėshtė konsolidimi i aktivitetit ekzistues por edhe zgjerimi i tij akoma mė shumė nė tė ardhmen. Tashmė konsumatori mbetet nė pritje tė risive tona, dhe ne do t'ju a sjellim ato.


ME TE FUNDIT
Dyqanet Neranxi
I gjeni ne te gjithe Shqiperine
Produkte per supermarkete
Ne supermarketet me te medha ne te gjithe vendin, Mund te gjeni produktet e Neranxit
Per tu dobesuar
Dukan ka bere revolucion ne regjimin e dobesimin me dieten e tersheres dhe sojes. Produktet i...
Koktejle te mrekullueshme nga Toschi
Te gjithe duan te shijojne nje koktejl te shijshem ne bare. Por e vetmja menyre per ta realizuar...N. N sh.p.k Autostrada: Tirane- Durres, Km 7, Yrshek, Postal Code: 1000, Tirana, Albania
Tel: +355 42 406 500/ 501; Fax: +355 48 200 419; neranxi@neranxi.com; www.neranxi.al
© Copyright 2005 - 2017 N.N shpk. All right reserved