INSTITUTI KULINAR
NERANXI

Shkolle 2(dy) vjecare per: - shef-kuzhine dhe shef-pasticerie Kurse per: - kuzhinier dhe ndihmes kuzhinier, - pasticier dhe ndihmes pasticier, - xhelatier, - bukepjekes dhe picajol, - barmen (pergatitjen e cocktail-ve).

Per me shume informacion

Tel. 042 406 501; Cel:068 60 40 205 e-mail: a.i.c.a.@hotmail.com website: www.albaniaculinary.com

Embelsira te gatuara nga studentet tane

Nese kerkoni qe te beheni kuzhinere, pasticiere, barmane, picajole te zote, ka nje vend per ta realizuar kete enderr, Instituti Kulinar Neranxi

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Z. Neranxi duke i dorezuar nxenesit qe ka studiuar per kuzhinier, Elvis Dyrmishi, certifikaten kualifikuese, dhe duke i uruar suksese te metejshme ne kete profesion kaq te bukur.

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Studentja Viola Ago kreu provimin e kursit 3-mujor per Picajol, e cila u pajis dhe me Certifikaten perkatese. E pranishme ishte dhe Administratorja e Instituti Kulinar Neranxi, Zj. Nurie Neranxi, e cila i uroi suksese te metejshme ne kete profesion te bukur.

Kremra, Glasazhe, Filling, Morfate, Pana, Peta
Krem pastiēerie

Krem i ftohtė pastiēerie

Glase ēokollatė e ftohtė

Glase limoni, kajsie, portokalli

Filling origjinal molle dhe luleshtrydhe

Morfat akullore (xhelatin) me shije vanilje, ēokollate

Morfat xhel me shije kajsi, banane, fruta pylli, pjeshkė etj.

Morfat torte profiterol, tiramisu, felicita

Morfat beshamel

Morfat kek klasik

Morfat krem karameli me ēokollatė

Morfat mouse kakao, luleshtrydhe, vanilje

Morfat topping vanilje dhe kakao

Glukozė

Bazė pėr punim tė ngrohtė ose tė ftohtė (shije qumėshti)

Pasta me koncentrate frutash (kajsi, anans, portokall, banane,
ekzotike, fruta pylli, kivi, mollė, papaja, pjeshkė etj)

Salca tė ėmbla me pėrqindje frutash rreth 30%

Produkte granita (amarena, aranca, limonata)

Produkte pėr furrė (bazė krokante, krema desert)

Pana, krem me shije kafeje, karamele, ēokollatė, mente etj)

Frakturė pėr dekorime ėmbėlsirash me shije ananas, banane,
luleshtrydhe, kivi, limon, mollė etj)

Koncentrat me shije tė ndryshme pa alkool pėr pandispanjėn e
tortave me shije kajsie, kafe, fruta pylli etj.

Glase pasqyrė pėr tė mbuluar sipėrfaqe dhe anėt e tortave me
shije tė ndryshme (veshje tė ndritshme)

Krema velutina pėr dekoracione tė ndryshme nė pastiēeri

Peta bakllavaje dhe kadaifi

Fruta gjysėm tė pėrpunuara pėr zbukurime dhe qerasje   Zbukurime tortash pėr dasma, fejesa, ditėlindje

ME TE FUNDIT
Dyqanet Neranxi
I gjeni ne te gjithe Shqiperine
Produkte per supermarkete
Ne supermarketet me te medha ne te gjithe vendin, Mund te gjeni produktet e Neranxit
Per tu dobesuar
Dukan ka bere revolucion ne regjimin e dobesimin me dieten e tersheres dhe sojes. Produktet i...
Koktejle te mrekullueshme nga Toschi
Te gjithe duan te shijojne nje koktejl te shijshem ne bare. Por e vetmja menyre per ta realizuar...N. N sh.p.k Autostrada: Tirane- Durres, Km 7, Yrshek, Postal Code: 1000, Tirana, Albania
Tel: +355 42 406 500/ 501; Fax: +355 48 200 419; neranxi@neranxi.com; www.neranxi.al
© Copyright 2005 - 2017 N.N shpk. All right reserved