INSTITUTI KULINAR
NERANXI

Shkolle 2(dy) vjecare per: - shef-kuzhine dhe shef-pasticerie Kurse per: - kuzhinier dhe ndihmes kuzhinier, - pasticier dhe ndihmes pasticier, - xhelatier, - bukepjekes dhe picajol, - barmen (pergatitjen e cocktail-ve).

Per me shume informacion

Tel. 042 406 501; Cel:068 60 40 205 e-mail: a.i.c.a.@hotmail.com website: www.albaniaculinary.com

Embelsira te gatuara nga studentet tane

Nese kerkoni qe te beheni kuzhinere, pasticiere, barmane, picajole te zote, ka nje vend per ta realizuar kete enderr, Instituti Kulinar Neranxi

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Z. Neranxi duke i dorezuar nxenesit qe ka studiuar per kuzhinier, Elvis Dyrmishi, certifikaten kualifikuese, dhe duke i uruar suksese te metejshme ne kete profesion kaq te bukur.

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Studentja Viola Ago kreu provimin e kursit 3-mujor per Picajol, e cila u pajis dhe me Certifikaten perkatese. E pranishme ishte dhe Administratorja e Instituti Kulinar Neranxi, Zj. Nurie Neranxi, e cila i uroi suksese te metejshme ne kete profesion te bukur.

HOME » RRETH NESH » Kuriozitete » 
Kuriozitete
Dhjete dietat me te fashme, kush eshte e duhura
Nga ngjyrat e henes deri tek biskotat 80 per qind e atyre qe jane mbipeshe, bejne dieta pikerisht ne kete periudhe. Dhe shpesh zgjedhja behet ne menyre te rastesishme, duke... Me shume
Tetė ushqime qė mund tė ulin nivelin e kolesterolit
Shpesh vėmė re se njerėzit i kushtojnė tepėr rėndėsi dietės sė pėrditshme ditore, duke u munduar qė tė merren me anė tė ushqimit tė gjithė pėrbėrėsit ushqimorė tė domosdoshėm pėr... Me shume
Akullore me vanilje kundėr stresit
Dėshironi tė jeni tė lumtur Hani akullore. Kjo nuk ėshtė shaka, por sugjerim i ekspertėve britanikė. Ata gjatė studimit kanė ardhur deri te pėrfundimi se kjo ėmbėlsirė e ftohtė, i... Me shume
Vanilja kjo erez e ēmuar mos rrezikon tė zhduket?
Aroma e vaniljes, pavaresisht sasive te vogla te prodhimit, e ben perdorimin e saj te jete i gjere ne tregjet e zhvilluara te botes dhe ne shume sektore Prodhimi nė nivel botėror i... Me shume
Cilat ushqime mbrojnė lėkurėn?
Nė mėnyrė qė ta mbroni lėkurėn (dhe ti zbusni pasojat) ja keshillat: - Zgjedhni gjėrat ushqimore tė freskėta, tė shėndetshme dhe organike tė pėrgatitura menjėherė para... Me shume
Si sherohet melēia
MENDER Ėshtė mjaft e pėrhapur nė natyrė. Nė Shqipėri njihet me emrat: mendėr, dhjozmė, mendėrz, nane, mendėr e butė. Mendra shtėpiake ėshtė bimė shumėvjeēare. Gjethet e saj... Me shume
PER TE PARANDALUAR KOLLEN
Kolla mund tė jetė akute dhe kronike. Kolla akute zgjat deri nė tri javė, ndėrsa ajo kronike shkon deri nė 8 javė. Kolla shkaktohet nga sėmundje tė ndryshme si ftohja nė mushkėri,... Me shume
Efektet kuruese te bimes se Rosmarines
Bima e rozmarinės ėshtė bima mė e njohur, qė ka ndihmuar nė kurimin e mjaft sėmundjeve. Kjo bimė ndihmon dukshėm nė kurimin e sėmundjes aq tė njohur tė diabetit, kur ėshtė i... Me shume
Tėrshėra dhe produktet e sojės pėr tu dobėsuar. Dieta Dukan
Sipas profesorit francez Pierre Dukan, Tėrshėra dhe produktet e sojės tė shoqėruara me proteina ndihmojnė nė uljen e peshės. Ja dieta Dieta dukan: 1. Faza e pare 5 dite Duhet... Me shume
Ēokollata ul rrezikun e goditjes ne tru tek femrat
Femrat qė konsumojnė ēokollatė janė mė pak tė ekspozuara nga rreziku i goditjes nė tru, tregon njė studim i kryer nga shkencėtarėt suedezė, i cili u publikua nė revistėn “Journal... Me shume

ME TE FUNDIT
Dyqanet Neranxi
I gjeni ne te gjithe Shqiperine
Produkte per supermarkete
Ne supermarketet me te medha ne te gjithe vendin, Mund te gjeni produktet e Neranxit
Per tu dobesuar
Dukan ka bere revolucion ne regjimin e dobesimin me dieten e tersheres dhe sojes. Produktet i...
Koktejle te mrekullueshme nga Toschi
Te gjithe duan te shijojne nje koktejl te shijshem ne bare. Por e vetmja menyre per ta realizuar...N. N sh.p.k Autostrada: Tirane- Durres, Km 7, Yrshek, Postal Code: 1000, Tirana, Albania
Tel: +355 42 406 500/ 501; Fax: +355 48 200 419; neranxi@neranxi.com; www.neranxi.al
© Copyright 2005 - 2017 N.N shpk. All right reserved