INSTITUTI KULINAR
NERANXI

Shkolle 2(dy) vjecare per: - shef-kuzhine dhe shef-pasticerie Kurse per: - kuzhinier dhe ndihmes kuzhinier, - pasticier dhe ndihmes pasticier, - xhelatier, - bukepjekes dhe picajol, - barmen (pergatitjen e cocktail-ve).

Per me shume informacion

Tel. 042 406 501; Cel:068 60 40 205 e-mail: a.i.c.a.@hotmail.com website: www.albaniaculinary.com

Embelsira te gatuara nga studentet tane

Nese kerkoni qe te beheni kuzhinere, pasticiere, barmane, picajole te zote, ka nje vend per ta realizuar kete enderr, Instituti Kulinar Neranxi

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Z. Neranxi duke i dorezuar nxenesit qe ka studiuar per kuzhinier, Elvis Dyrmishi, certifikaten kualifikuese, dhe duke i uruar suksese te metejshme ne kete profesion kaq te bukur.

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Studentja Viola Ago kreu provimin e kursit 3-mujor per Picajol, e cila u pajis dhe me Certifikaten perkatese. E pranishme ishte dhe Administratorja e Instituti Kulinar Neranxi, Zj. Nurie Neranxi, e cila i uroi suksese te metejshme ne kete profesion te bukur.

HOME » PRODUKTE » Ereza » 
Ereza
KANELLA
Kjo erez pėrdoret dhe pėlqehet nė tė gjithė botėn pėr aromėn e saj dhe shijen e veēantė. Nė perėndim pėrdoret kryesisht nė ėmbėlsira. Ndėrsa nė disa pjesė tė tjera tė botės... Me shume
PIPERI I ZI DHE I BARDHE
Pėr tė pėrftuar piperin e bardhė i hiqet mbėshtjellja e zezė. Ndėrsa piperi i kuq pėrftohet nga njė bimė e njė tjetėr familjeje. Kjo erez pėrdoret pėr pjatat e kripura. Ka aromė... Me shume
PIPERI I KUQ
Ka ngyrė tė kuqe dhe pėrdoret nė sallame, marinime, supa etj. E bluar pėrdoret nė mishra, peshk etj. Kjo eres pėrmban sasi tė madhe tė vitaminės C (dy herė mė shumė se portokalli),... Me shume
SPECI OSE PAPRIKA
Ėshtė padyshim njė erėz shumė e pėrdorur nė pjata e kripura nė ēdo kuzhinė dhe traditė botėrore.Kur hani spec djeges, nė gojė ju shkrihet njė pėrzierje kimikatesh, e cila quhet... Me shume
KAKAO
Ajo eshte nje erez e jashtezakonshme ne kuzhine dhe pasticeri por jo vetem per kete. Kakaoja mbron nga sėmundjet e zemrės Kakaoja mbron nga sėmundjet kardiovaskulare,... Me shume
VANILJE
Me origjinė nga Amerika qendrore, stekat e saj tė gjata dhe tė errėta janė shumė aromatike, me kristalet e saj natyrale tė vaniljes qė japin shumė aromė dhe shije. Vanilja e... Me shume
ARRE MOSKATI
Kjo erez eshtė mjaft e mirė kur renohet, pėrdoret shumė nė budingė dhe nė gatimet e furrės. Ėshtė perfekte pėr spinaq dhe pėr pana. Arra moskat vjen nga pema e arrės me tė njėjtėn... Me shume
KARDAMOMO
Kjo erėz pėrdoret mė sė shumti nė Azinė e Mesme si nė pjatat e ėmbla ashtu edhe nė ato tė kripurat. Pėrdoret e vetme por edhe nė mishela. Nė Lindjen e Mesme pėrdoret edhe nė kafe... Me shume
TAMARINDO
Ėshtė nje erez shumė popullore nė Lindjen e Mesme dhe nė Azi, ndėrsa ne Karaibe pėrdoret pėr pėrgatitjen e pijeve freskuese. Shitet edhe nė Shqiperi tek dyqanet "neranxi"  Me shume
XHINXHERI
Kjo erez pėrdoret nė pjatat e ėmbla dhe ato tė kripura. Xhinxheri i freskėt ėshtė shumė i pėrdorur pėr tė skuqurat, ne salcat dhe pėr ēaj. Ai i bluari pėrdoret pėr gatimet e... Me shume

ME TE FUNDIT
Dyqanet Neranxi
I gjeni ne te gjithe Shqiperine
Produkte per supermarkete
Ne supermarketet me te medha ne te gjithe vendin, Mund te gjeni produktet e Neranxit
Per tu dobesuar
Dukan ka bere revolucion ne regjimin e dobesimin me dieten e tersheres dhe sojes. Produktet i...
Koktejle te mrekullueshme nga Toschi
Te gjithe duan te shijojne nje koktejl te shijshem ne bare. Por e vetmja menyre per ta realizuar...N. N sh.p.k Autostrada: Tirane- Durres, Km 7, Yrshek, Postal Code: 1000, Tirana, Albania
Tel: +355 42 406 500/ 501; Fax: +355 48 200 419; neranxi@neranxi.com; www.neranxi.al
© Copyright 2005 - 2017 N.N shpk. All right reserved