INSTITUTI KULINAR
NERANXI

Shkolle 2(dy) vjecare per: - shef-kuzhine dhe shef-pasticerie Kurse per: - kuzhinier dhe ndihmes kuzhinier, - pasticier dhe ndihmes pasticier, - xhelatier, - bukepjekes dhe picajol, - barmen (pergatitjen e cocktail-ve).

Per me shume informacion

Tel. 042 406 501; Cel:068 60 40 205 e-mail: a.i.c.a.@hotmail.com website: www.albaniaculinary.com

Embelsira te gatuara nga studentet tane

Nese kerkoni qe te beheni kuzhinere, pasticiere, barmane, picajole te zote, ka nje vend per ta realizuar kete enderr, Instituti Kulinar Neranxi

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Z. Neranxi duke i dorezuar nxenesit qe ka studiuar per kuzhinier, Elvis Dyrmishi, certifikaten kualifikuese, dhe duke i uruar suksese te metejshme ne kete profesion kaq te bukur.

Dhenia e diplomes tek Instituti Kulinar Neranxi

Studentja Viola Ago kreu provimin e kursit 3-mujor per Picajol, e cila u pajis dhe me Certifikaten perkatese. E pranishme ishte dhe Administratorja e Instituti Kulinar Neranxi, Zj. Nurie Neranxi, e cila i uroi suksese te metejshme ne kete profesion te bukur.

Linja per restorante
Yndyrnat (vaj, gjalp, margarinė, struto)
Strutto, dhjam derri apo margarine shtazoreDhjam derri i rafinuar Vaj ulliri ekstra vergine Vaj palme i rafinuar me yndyre vegjetale Vaj friteze shume cilesor. Eshte dy... Me shume
Kripe e imet dhe e ashper me kg dhe ambalazh
Qumėsht me pėrqindje tė ndryshme yndyre
Qumėsht 1.5% yndyrė Qumėsht 3.5% yndyrė Qumėsht pluhur 26% yndyrė Krem qumėshti      Me shume
Pana kuzhine me pėrqindje tė ndryshme yndyre
Pana daneze Pana Delicia Pana shtazore  Me shume
Konserva
Ullinj te mbushur Ton Konserve Apimpex Ton konserve "La Perla"     Ton konserve South Cost Panxhar i kuq turshi     Kastracev turshi     Speca tė pjekur Fasule... Me shume
Salca tė ndryshme, Soya, domate, mustardė, majonezė
Salce Soye La choy    Salce Soye Superior Dark Salce barbeky Balmi salsa peperoncino Condimento Balsamico Bianco Salce domate kokerr    Salce domate... Me shume
Tabasco
Tabasko (Green Pepper) salcė    60 ml    72 copė Tabasco Spanish olives    350 gr    kavanoz/12 copė Tabasco habanero Hot    60 ml    shishe/12 copė Tabasco jeshile mild... Me shume
Uthulla balsamike e Modena-s
Nėse flasim pėr uthullėn balsamike tė Gino Toschi, kemi pėrmendur kėshtubabain dhe inspiruesin e kėsaj tradite tė mrekullueshme i cili iu ka dhuruar njerėzve njė nga... Me shume
Orizra dhe miellra te kompanise “Principato di Lucedio”
Ndėrmarrja e agrikulturės “Principato di Lucedio” ndodhet nė Torino, nė zemėr tė Piemontes, ndėrkohė qė krijuesit e saj janė shumė tė hershėm. Ata kanė filluar tė merren me... Me shume
Linja e makaronave artizanale dhe e vajit tė ullirit “Caroli”
“Puglia Alimentare” ėshtė njė ndėrrmarrje agrikulture nė jug tė Italisė, e vendosur nė njė kodėr, njė zonė sub alkaline ku gjendet me shumicė argjila dhe rėra, me njė klimė... Me shume

ME TE FUNDIT
Dyqanet Neranxi
I gjeni ne te gjithe Shqiperine
Produkte per supermarkete
Ne supermarketet me te medha ne te gjithe vendin, Mund te gjeni produktet e Neranxit
Per tu dobesuar
Dukan ka bere revolucion ne regjimin e dobesimin me dieten e tersheres dhe sojes. Produktet i...
Koktejle te mrekullueshme nga Toschi
Te gjithe duan te shijojne nje koktejl te shijshem ne bare. Por e vetmja menyre per ta realizuar...N. N sh.p.k Autostrada: Tirane- Durres, Km 7, Yrshek, Postal Code: 1000, Tirana, Albania
Tel: +355 42 406 500/ 501; Fax: +355 48 200 419; neranxi@neranxi.com; www.neranxi.al
© Copyright 2005 - 2017 N.N shpk. All right reserved